nowości i wydarzenia

Triqube - nowy inkubator przedsiębiorczości we Wrocławiu

04.10.2023

We Wrocławiu oddany do użytku został Inkubator Przedsiębiorczości triqube. Budynek zbudowaliśmy wraz z firmą Magnitudo Sp. z o.o. Inwestorem była Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej. 

Jest to pięciokondygnacyjny budynek z jedną kondygnacją podziemną:
  • Na parterze znajduje się część reprezentacyjna z dużą salą konferencyjną, pomieszczenia biurowe w tym salki konferencyjne i multimedialne, laboratorium druku 3d i pracowania fotogrametrii 3D.
  • Na piętrach 1 – 4 są pomieszczenia biurowe oraz małe salki konferencyjne
  • W części podziemnej znajdzie się garaż oraz rowerownia z zespołem szatni i natrysków. 

Inkubator jest miejscem oferującym przestrzeń i specjalistyczny sprzęt dla firm działających w branżach energetycznej, informatycznej i elektronicznej. Jest tam przyjazna przestrzeń, która ma stymulować do powstawania innowacji, a zarazem pobudzać kreatywność. W budynku, poza wielofunkcyjną przestrzenią, znajdą się laboratoria robotyki i automatyki, technologii druku 3D i fotogrametrii oraz technologii ICT.

Inkubator swoją nazwę – triQube – zawdzięcza kompilacji słów: tri – trzy (3 wiodące branże:  energetyczna, informatyczna i elektroniczna) oraz qube - inkubator. Kolory znajdujące się na logo nawiązują do sygnalizatora świetlnego, a wiodący kolor żółty oznacza przygotowanie się na pierwszy krok w biznesie.

Powrót